Zarządzanie procesem produkcyjnym a ochrona środowiska

Bezpieczenstwo procesu producyjnego

Mądre zarządzanie utrzymaniem ruchu w przedsiębiorstwie, to nie tylko dbanie o sprawność sprzętu oraz minimalizowanie kosztów, ale także szereg innych czynności. Całościowe działanie w obecnych realiach rynkowych jest dużo bardziej rozbudowane niż kiedyś. Specjalista ds. Utrzymania Ruchu musi wziąć pod uwagę również jak najwyższą efektywność procesu produkcyjnego, dbanie o personel pracowniczy, jakość produktów, ochronę energii a nawet środowiska.

Temat ochrony środowiska jest niezwykle istotny w dzisiejszych czasach. Zewsząd jesteśmy atakowani przez zanieczyszczenia. Naukowcy biją na alarm. Skażenie może się nasilać, jeśli nie będą podejmowane środki zaradcze.

Proces produkcyjny to również jedno ze źródeł wytwarzania zanieczyszczeń, dlatego tak bardzo potrzeba podjąć pewne kroki. Jedna z niemieckich firm oferująca odzież roboczą oraz czyściwa, wraz z pełną usługą odbioru, prania i dostarczenia świeżych – działa w imię dbania o środowisko naturalne. Proces prania odbywa się w oparciu o normę ISO, a od 1997 firma cieszy się certyfikatem w zakresie ochrony środowiska ISO 14001. Aż 330 ton tekstyliów pranych każdego dnia mówi samo za siebie. Firma na ilość zadowolonych klientów i ciągłych zleceń nie narzeka. Praca wykonywana w czystej i zadbanej odzieży roboczej to ochrona pracowników i gwarancja bezpieczeństwa.

Autorska kaskadowa metoda stosowana do procesu prania, gwarantuje oszczędność wody nawet do 50%. A wszystko to dzięki specjalnemu systemowi, który ponownie wykorzystuje wodę do płukania i prania. Jeśli chodzi o powietrze, zużyte w trakcie procesu prania – uwalniane jest do atmosfery dopiero dokładnie oczyszczone. Ale to jeszcze nie wszystko. Wstępna fizykochemiczna obróbka ścieków usuwa z nich w znacznym stopniu wszelkie szkodliwe substancje. Biologiczne oczyszczanie gwarantują bakterie działające w ostatnim etapie frakcji zanieczyszczeń. Ścieki są oznaczone bardzo wysokim stopniem czystości – aż 99.8%.

Oby jak najwięcej takich firm w dzisiejszym świecie. Proces produkcyjny nie musi wiązać się z samymi zanieczyszczeniami wpływającymi negatywnie na środowisko naturalne. Nowoczesne systemy filtrowania to drogą, którą warto podążać, dla oszczędności zasobów oraz dla dobra całej planety.