Wady i zalety

Po czterech latach pracy na stanowisku specjalistki ds. utrzymania ruchu awansowałam na kierowniczkę, dlatego korzystając z okazji mogę wypowiedzieć się na temat wad i zalet tego zawodu, jakie zdążyłam zauważyć i zanalizować przez kilka lat pracy, specjalista ds. utrzymania ruchu Gdańsk.

Wiele osób może twierdzić, że zawód, który wykonywałam nie jest zawodem przeznaczonym dla kobiet, jednak ja się z tym twierdzeniem nie zgadzam. Praca specjalisty utrzymania ruchu jest dobra dla wszystkich tych, którzy wiedzą jak wykonywać swoje obowiązki i znają się na tym, co robią. Wbrew powszechnym opiniom ta praca wcale nie jest taka ciężka. Przez cztery lata pracy nigdy nie zdarzyło mi się dźwignąć czegoś cięższego niż pięć kilogramów, bo ze wszystkimi ciężarami świetnie radzili sobie moi współpracownicy. Ja byłam tą od grzebania w maszynach, od organizacji przeglądów, kontaktu z dostawcami i dokumentacji. Inni zajmowali się fizycznymi aspektami pracy w zawodzie specjalisty ds. utrzymania ruchu.

Praca specjalisty jest satysfakcjonującym i ciekawym zajęciem, choć od czasu do czasu może się nudzić. Za wielką zaletę tego zawodu uważam fakt, że daje on duże możliwości rozwoju, a do tego gwarantuje całkiem niezłą pensję. Oprócz wysokiej pensji dostałam również laptop służbowy i telefon.

Największą wadą zawodu jest chyba praca na zmiany. Nigdy nie lubiłam pracować wieczorami, dlatego pracę na popołudniowej zmianie zawsze przyjmuję z rezygnacją.