Rozkład sił

Dość często zdarza mi się zostawać w pracy po godzinach, co bardzo mocno irytuje moją narzeczoną. Po części rozumiem jej pretensje – w końcu cały dzień siedzi sama w domu i wyczekuje mojego powrotu z pracy, jednak z drugiej strony jestem jedynym żywicielem naszej rodziny, dlatego Kamila powinna uszanować moją pracę i zrozumieć, że jest ona ważna nie tylko dla mnie, ale i dla niej. Zupełnie inaczej przedstawiałaby się sytuacja, gdyby Kamila miała jakąś pracę – wtedy nasza sytuacja materialna byłaby o niebo lepsza, a narzeczona sama zrozumiałaby, że praca jest w życiu bardzo ważna.

Zarobki w zawodzie specjalisty ds. utrzymania ruchu nie są jakieś powalające, jednak jak na razie nam wystarczają, specjalista ds. utrzymania ruchu Gdynia. Nauczyliśmy się oszczędzać i racjonalnie gospodarować finansami, dlatego udaje nam się przeżyć od pierwszego do pierwszego, a czasem zdarza nam się coś odłożyć na konto oszczędnościowe.

Kamila nie zawsze była osobą bezrobotną. Jeszcze rok temu pracowała jako fryzjerka w jednym z gdyńskich zakładów fryzjerskich, jednak zakład został rozwiązany, a narzeczona straciła pracę. Od tego czasu nie może, a raczej nie chce nic znaleźć. Wiem, że gdyby Kamila zebrała się w sobie i zechciała tak na serio poszukać pracodawcy, to na pewno udałoby jej się coś znaleźć. Tyle, że narzeczonej odpowiada siedzenie w domu.