Reakcje

kobieta jako specjalista utrzymania ruchu u dentysty

Od kiedy pracuję jako specjalista ds. utrzymania ruchu Inowrocław z lubością patrzę na reakcje malujące się na twarzach moich rozmówców w chwili, w której informuję ich o rodzaju wykonywanego przeze mnie zawodu. W osiemdziesięciu przypadkach na początku da się zauważyć zaskoczenie, niezrozumienie, aż w końcu oczekiwanie na dalsze informacje. Przyzwyczaiłem się do tego, że wiele osób z mojego otoczenia nie ma zielonego pojęcia o tym kim jest specjalista utrzymania ruchu, dlatego muszę pokrótce nakreślić w jakiej branży pracuje i czym się zajmuję.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy parę razy udało się komuś mnie zaskoczyć, kiedy okazywało się, że niektóre osoby świetnie wiedziały na czym polega utrzymanie ruchu. Tak było na przykład w przypadku nowej dziewczyny mojego brata. Monika na pierwszy rzut oka wydawała się być głupią gąską o nijakim pojęciu o naprawdę poważnych i wartościowych sprawach. Czego można przecież oczekiwać po tlenionej blondynce ze zbyt mocnym makijażem na twarzy.

Rozmowa z Moniką powaliła mnie z nóg, bo w jednej chwili okazało się, że blond włosy i niedobrany make-up to jedynie pozory, a pod burzą jasnych włosów znajduje się prężnie działający i bardzo rozwinięty umysł. Monika dobrze wiedziała kim jest specjalista ds. utrzymania ruchu, potrafiła też zadać trafione i bardzo przemyślane pytania, na które nawet ja bym nie wpadł. Głupio mi było, że oceniłem Monikę po wyglądzie, dlatego później podświadomie starałem się jej to zrekompensować i wciągałem w różne dyskusje.