Praca w stresie

praca w stresie

Nikomu nie służy stres, jedni są bardziej wrażliwi na sytuacje stresowe inni mniej. Nie można za bardzo traktować pracy ponad własne możliwości niż pozwala na to zdrowie. Chociaż też nie można mieć zbyt luźnego stosunku do powierzanych obowiązków. Wyważenie odpowiedzialności, harmonia między obowiązkowością a relaksem i dystansem do pracy jest bardzo ważna.

Im bardziej odpowiedzialne stanowisko pracy, od którego wiele zależy, tym trudniej jest opanować sztukę rozsądku i odpowiedniego podejścia do traktowania pracy z powagą, ale nie przesadą. Nie można być nadgorliwym, zwłaszcza, gdy nie ma się wpływu na sytuacje z jakimi mamy do czynienia.

W przypadku utrzymania ruchu chodzi przede wszystkim o terminy dostaw materiałów, sprawność maszyn, wykonanie planu itd. Bardzo pomaga doświadczenie, dzięki któremu można przewidywać pewne zjawiska i ich unikać. Na wielu stanowiskach pracy występuje stres. Warunki pracy winny minimalizować ryzyko stresu. Zestresowany pracownik nie myśli logicznie, trzeźwo, nie jest pomysłowy ani zaradny. Z tego powodu specjalista utrzymania ruchu musi być odporny na stres. Zadaniem pracodawcy jest zadbanie o maksymalny komfort pracy.