Praca w biurze i poza nim

Rano wydawało mi się, że dzisiejszy dzień będzie nudny i monotonny, jak zawsze, jednak o dziwo dzisiaj pracuje mi się lepiej niż zazwyczaj, co tłumaczę sobie liczbą zadań do realizacji w dniu dzisiejszym. Gdy ma się ręce pełne roboty czas zawsze upływa dużo szybciej niż w innych przypadkach, a ja dzisiaj ręce mam zarobione po łokcie.

Jak w każdy poniedziałek jestem dziś zobowiązany do przeprowadzenia obowiązkowego przeglądu urządzeń produkcyjnych. Słyszałem, że coś dziwnego dzieje się z jedną z maszyn, dlatego na pewno trzeba będzie zlecić jej naprawę, a przynajmniej wykrycie i usunięcie usterki. Może wystarczy gdzieś naoliwić i coś przestawić, by wszystko znów działało jak należy.

Przegląd przewidziany został na godzinę 12.00, dlatego do tego czasu mogę się spokojnie zająć aktualizacją dokumentacji i wprowadzaniem danych w odpowiedni program. Mam trochę tego do zrobienia, dlatego na pewno zajmie mi to trochę czasu – więcej niżbym chciał. Nie cierpię papierkowej roboty, pewnie jak większość osób, które są stworzone do pracy na hali produkcyjnej, jednak nie mogę uciec od tego niemiłego obowiązku. Dobrze, że praca biurowa stanowi jedynie małą część mojego stanowiska pracy, specjalista ds. utrzymania ruchu Płock, bo inaczej już dawno uciekłbym z tej firmy. Po południu, po przeglądzie będę pewnie jeszcze musiał wykonać w biurze parę telefonów, jednak to jestem w stanie przeżyć.