Poniedziałek w pracy

poniedziałek w pracy

Poniedziałki często bywają dla mnie szczególnie ciężkie jeśli chodzi o chęć do pracy, poranne wstawanie i jasność umysłu w pierwszych godzinach wypełniania zawodowych obowiązków. Zazwyczaj poniedziałki mijają mi najwolniej ze wszystkich dni tygodnia (wliczając w to nawet piątki), a wszystko dlatego, że chcę żeby jak najszybciej się skończyły. Dziś pod tym względem mamy dzień wyjątkowy i nie wiem co się stało, że nagle praca w poniedziałek zaczęła mi iść wręcz wybornie. Gdybym tylko odkrył co jest tego przyczyną na pewno stosowałbym to częściej, byle tylko zapewnić sobie jak najprzyjemniejszy początek tygodnia.

Praca w  zakładzie produkcyjnym może być pracą trudną, skomplikowaną i wymagającą, jednak wszystko zależy od tego na jakim stanowisku się pracuje. Ja pracuję jako specjalista ds. utrzymania ruchu Piekary Śląskie i zdarzają się dni, gdy cały dzień łażę od jednego stanowiska do drugiego i tylko patrzę, bo nie mam co robić. Wypełnianie dokumentacji to wtedy dla mnie prawdziwa przyjemność, bo oznacza szybszy upływ czasu.

Specjalista ds. utrzymania ruchu może pracować na zmiany i wykonywać pracę nawet w weekendy, jednak w mojej firmie jest inaczej. Codziennie pracuję od 8.30 do 16.30, a weekendy mam wolne. Taki układ bardzo mi odpowiada, bo zapewnia możliwie dużo wypoczynku i czasu dla rodziny.