Nowość w produkcji

Nowość w produkcji

Całkiem niedawno firma igus wprowadziła na rynek białą trybotaśmę z tworzywa iglidur W160, wzbogacając tym samym asortyment folii ślizgowych o zupełnie nowy materiał. Iglidur W160 ma właściwości antybakteryjne i jest odporny na promieniowanie UV, dzięki czemu nową taśmą można bardzo łatwo i szybko okleić te powierzchnie, które są narażone za zużycie trybologiczne (np. w sprzęcie laboratoryjnym lub medycznym).

Kolońska firma igus, dzięki ofercie taśmy trybologicznej zrobione ze zoptymalizowanych pod kątem tarcia polimerów, zapewnia możliwość prostego zmniejszenia współczynnika tarcia, przedłużając żywotność maszyn i ułatwiając pracę. Taśmy są łatwe do przycinania, opcjonalnie również samoprzylepne. Folie dostępne są w grubości od pół do maksymalnie 1 milimetra, co pozwala na zmniejszenie oporów tarcia we wszystkich ruchomych aplikacjach. Folie chronią elementy urządzeń przed ścieraniem oraz jednocześnie obniżają zużycie energii i kosztów eksploatacji.

Antybakteryjne właściwości nowej taśmy sprawiają, że jest ona atrakcyjnym materiałem do zastosowań o wysokich wymogach higienicznych, czyli np. w sprzęcie laboratoryjnym lub medycznym. Biały kolor taśmy umożliwia jej zastosowanie w widocznych częściach sprzętu medycznego i laboratoryjnego, ale także na sprzęcie gospodarstwa domowego czy na jachtach.