Najbardziej nowoczesne rozwiązanie produkcyjne na świecie

Produkcja miedzi w Polsce

Największa na świecie instalacja pieca zawiesinowego i pieca elektrycznego? Takie rzeczy tylko w Hucie Miedzi Głogów. Wydarzenie miało miejsce 20 stycznia 2017 roku w towarzystwie samego Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Głogów jest trzecim miejscem na świecie, gdzie zostało użyte tak innowacyjne rozwiązanie. Na inwestycję tę przeznaczoną ogromną sumę 2,5 mld zł i stanowi najbardziej nowoczesną linię produkcji hutniczej miedzi.

Praca w miejscu, które może poszczycić się rozwiązaniem światowego formatu to już coś. Któż nie chciałby mieć styczności w swojej pracy zawodowej z najbardziej nowoczesnymi sprzętami i maszynami. Osoba pracująca na stanowisku Kierownika Produkcji, Specjalisty ds. Utrzymania Ruchu, czy nawet Robotnika Produkcyjnego – w każdym przypadku będzie zadowolona. Każdy bez wyjątku, chce przecież możliwie jak najbardziej zbliżyć się do wszystkiego co najlepsze.

Szacuje się, że ta inwestycja, zabezpieczy produkcję KGHM Polska Miedź S.A. na 40 lat. To bardzo długo. Koszty produkcji miedzi zostaną znacząco ograniczone. Ale to nie wszystko, bowiem zredukowana zostanie również znacząco emisja gazów, mających szkodliwe działanie na środowisko naturalne – nawet 10-krotnie.

Do tej pory zwykło się uważać, że Polska wyróżnia się na międzynarodowym rynku gospodarczym wyłącznie niskimi kosztami pracy. Teraz mamy powód do dumy z zupełnie innych powodów. Możemy być dumni, że jesteśmy Polakami. Tych powodów do dumy, okazuje się być coraz więcej. Zamiast rozważać zatem wyjazd do pracy za granicę, warto zainteresować się przyszłościowymi projektami, które na arenie rynku światowego, świecą intensywnym i niesłabnącym blaskiem.