Inteligentna produkcja

Idea inteligentnej produkcji ma wpływ na przemysł wytwórczy całego świata i zmienia go w siłę napędową globalnej gospodarki. Przywódcy najpotężniejszych światowych gospodarek stawiają na rozwój i potencjał inteligentnej produkcji, licząc na wzmocnienie swojego przemysłu wytwórczego i gospodarki. Osiągnąć to można dzięki połączeniu nowoczesnego biznesu i zaawansowanych technologii informatycznych.

Rozwój inteligentnej produkcji związany jest z rozpowszechnianiem niedrogich, inteligentnych i połączonych urządzeń oraz przemysłowego Internetu Rzeczy, któremu towarzyszy rozwiązanie przechowywania danych w tzw. chmurze i wsparcie zaawansowanych narzędzi analitycznych.

Inteligentna produkcja jest ważna dla każdego. Dla udziałowców ze względu na elastyczność i szybkość reakcji na ostatnie wydarzenia. Dla klientów, ponieważ chcąc płacić mniej wymagają jednocześnie więcej. Dla pracowników, ponieważ oczekują narzędzi pomagających w sprawniejszym wykonywaniu pracy. Inteligenta produkcja istotna jest nawet dla konkurencji, bo ta ma szansę się rozwijać i gonić lepiej rozwinięte podmioty gospodarcze.