Chorobowe specjalisty utrzymania ruchu

Chorobowe

Choroba pracownika winna być wliczona w ryzyko zatrudnienia, wie o tym doskonale każdy pracodawca. Niestety przedsiębiorcy pragną oszczędzać na personelu i w związku z  tym zdarzają się sytuacje patowe. Nieodpowiedzialność w zatrudnieniu może pracodawcę słono kosztować, jeśli zatrudniony pracownik z dnia na dzień nie pojawi się w pracy z powodu choroby swojej lub małżonka, dziecka.

W większości przedsiębiorstw stanowiska specjalistów muszą posiadać swoje zastępstwo. Na wypadek choroby, zwolnienia i innych zdarzeń, kiedy zatrudniony specjalista utrzymania ruchu nie może wykonywać swej pracy. Dzięki wdrożeniu zastępcy w obowiązki możliwe jest zachowanie kontynuacji pracy bez obawy o przestoje, awarie i błędy.

To ważne zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak też handlowych, usługowych. O tym zwykle przekonać się można dotkliwie w sytuacji kiedy zachoruje specjalista utrzymania ruchu i nie ma kto przejąc jego obowiązków. O ile urlopy są planowane i osoba udająca się na dzień wolny może przekazać wiedzę wyznaczonemu pracownikowi, to zdarzenia losowe jak choroba, wypadek nie są przewidywalne.